Najskuteczniejsze metody osuszania murów

BLOG

Istnieje wiele sposobów mniej lub bardziej skutecznych na to, aby pozbyć się wilgoci. Warto poznać najskuteczniejsze metody osuszania murów, które gwarantują natychmiastowy i trwały rezultat.

Wykonane profesjonalnie osuszanie murów jest dedykowane wszystkim osobom, które w wyniku zalania bądź też innych negatywnych czynników zewnętrznych, doświadczyły tego problemu. Wiele firm wykorzystuje do osuszania ścian różnego rodzaju środki chemiczne i metody. Nie wszystkie jednak są na tyle skuteczne, aby osuszanie murów było widoczne od razu i utrzymywało się przez bardzo długi czas. Stosowanie iniekcji krystalicznej wydaje się być bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Metoda ta nie jest inwazyjna i ma na celu całkowite wyeliminowanie pojawiającego się zawilgocenia. Odpowiednio przeprowadzona iniekcja budynku, pozwala na zabezpieczenie go przed ponownym wzrostem poziomu wilgotności.

Najskuteczniejsze metody osuszania murów – przyczyny zastosowania iniekcji krystalicznej

Prowadzone osuszanie murów przez iniekcje, wielu osobom może kojarzyć się z branżą medyczną. Słowo iniekcja kojarzone jest z zastrzykiem, a więc wprowadzeniem leku przy pomocy strzykawki i igły. Analogiczną czynność, wykonuje się w trakcie takich działań, jak osuszanie murów metodą iniekcji. Do tego celu nie używa się strzykawek, ale odpowiednio dobranego materiału iniekcyjnego. Początki tej metody sięgają lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to Polskę nawiedziły ogromne powodzie, pozostawiając za sobą problem zawilgoconych murów na skutek bezpośredniego kontaktu z płynącą lub stojącą przez długi czas wodą. To wówczas pojawił się problem kapilarnego podciągania wilgoci, wciąż utrzymujących się na wysokim poziomie wód gruntowych. Spowodowało to brak możliwości osuszania budynków. Z racji tego, że skala zniszczeń popowodziowych była ogromna, postanowiono skorzystać z takich metod jak iniekcja ścian i fundamentów. Metoda ta stała się bardzo popularna, ponieważ wyróżniała się przystępną ceną i łatwością jej stosowania.

Jakimi zaletami wyróżnia się iniekcja krystaliczna?

Iniekcja krystaliczna stała się metodą na skuteczne osuszanie budynków. Sposób ten przetrwał po dziś dzień i jest bardzo często wykorzystywany przez najlepszych specjalistów, do których zalicza się również nasza firma. Iniekcja krystaliczna, pomaga osuszyć mury i chroni przed dalszym podciąganiem wilgoci z gruntu, co ma bardzo istotne znaczenie. Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej, jest bardzo skuteczne, nawet gdy ma się do czynienia z bardzo zawilgoconymi murami. Zastosowanie tego sposobu jest rozwiązaniem ekologicznym. Technologia ta bazuje bowiem na bezpiecznych dla fauny i flory preparatach mineralnych, produkowanych głównie na bazie naturalnych, atestowanych i certyfikowanych surowców. Przeprowadzona iniekcja muru jest bardzo prostym działaniem, ponieważ nie narusza jego konstrukcji. Na skutek wprowadzenia do otworów iniekcyjnych masy, tworzy się odpowiednia izolacja pozioma i pionowa. Jest to skuteczna zapora przed kapilarnym podciąganiem wilgoci z wód gruntowych.

Osuszanie budynków przy pomocy iniekcji krystalicznej jest bardzo popularną, tanią i łatwą do przeprowadzenia metodą. Dzięki temu technologia ta cieszy się ogromną popularnością.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub formularza kontaktowego.
Działamy z najnowszymi technologiami oraz z profesjonalnym doradztwem dla klienta.