Bezinwazyjne osuszanie mieszkań

BLOG

Pojawiający się problem wilgoci w pomieszczeniach, może rozwiązać bezinwazyjne osuszanie mieszkań. Jest to metoda, w której wykorzystuje się iniekcję krystaliczną. Uważana się ją za bardzo skuteczne działanie o długotrwałym efekcie.

Profesjonalne osuszanie ściany, zawsze powinno poprzedzić bardzo wnikliwe badanie stopnia zawilgocenia danego pomieszczenia. Tego typu pomiar, wykonuje się przy pomocy najczulszej aparatury. Umożliwia ona wdrożenie odpowiednich działań, zapobiegających negatywnym następstwom, unoszącej się w powietrzu wilgoci, do których zalicza się przede wszystkim pojawienie się grzybów chorobotwórczych. Mikroorganizmy te nie tylko bardzo negatywnie wpływają na wygląd ścian i sufitów, ale przede wszystkim są przyczyną powstawania wielu chorób, związanych z układem oddechowym. Zagrzybienie mieszkania może nasilić także niektóre alergię i ma bardzo duży wpływ na stan zdrowia i samopoczucie osób, cierpiących na astmę oskrzelową i przewlekłe schorzenia płuc.

Bezinwazyjne osuszanie mieszkań – konsekwencje zawilgoconych pomieszczeń

Bagatelizowanie zawilgoconych ścian, puchnących tynków i pojawiających się plam na suficie, prowadzi do przenikania wilgoci przez te obszary. Problem ten dotyczy, zarówno budynków kilkunastoletnich, jak i tych w stanie deweloperskim. Brak odpowiedniej reakcji na zawilgocenie, grozi pojawieniem się takich problemów, jak m.in.:

  • zwiększeniem wartości współczynnika przenikania ciepła,
  • postępująca degradacja muru,
  • pojawienie się wykwitów solnych i pleśni.

Oprócz tego w pomieszczeniach zawilgoconych, dużo trudniej wykonuje się wszelkiego typu remonty. Zawilgocenie pomieszczeń, negatywnie wpływa także na stan, znajdujących się w nich sprzętów i innych elementów wyposażenia. W celu pozbycia się tego problemu warto wykonać osuszanie mieszkań, które można powierzyć naszej firmie. Wykonując sprawne osuszanie ścian wewnętrznych, jesteśmy w stanie w porę zlikwidować ten dokuczliwy problem.

 

Iniekcja krystaliczna – skuteczna metoda osuszania pomieszczeń mieszkalnych

Metodą na pozbycie się wilgoci z mieszkania jest jego osuszanie. Zazwyczaj najlepszą i najskuteczniejszą metodą jest iniekcja krystaliczna. Metoda ta uważana jest za najmniej inwazyjną ze wszystkich, których celem jest wyeliminowanie problemu wilgoci. Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej ma wiele zalet, ponieważ można je wykonać we wszystkich rodzajach pomieszczeń, bez względu na ich metraż, czy rodzaj ściany. Oprócz tego iniekcja ścian, zapewnia długotrwałą ochronę przed ponownym pojawieniem się wilgoci, co zostało potwierdzone w wielu badaniach i testach, przeprowadzonych w niezależnych ośrodkach naukowych. W przeciwieństwie do metod inwazyjnych, które obejmują zazwyczaj ściany zewnętrzne budynku, osuszanie ścian iniekcja krystaliczna, nie powoduje naruszenia ich konstrukcji, a także nie wpływa na ich estetyczny wygląd.

Osoby, które zauważyły pojawiającą się wilgoć w swoich mieszkaniach, powinny zdecydować się na usuwanie wilgoci przy pomocy iniekcji krystalicznej. Jest to działanie, które można zastosować, zarówno w przypadku ścian wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub formularza kontaktowego.
Działamy z najnowszymi technologiami oraz z profesjonalnym doradztwem dla klienta.